Čištění koberců a čalounění

Čištění koberců a čalounění má estetický, ale především zdravotní význam. Přestože většina lidí k čištění přistupuje až ve chvíli, kdy nabude optického přesvědčení o znečištění, často se liší od skutečné potřeby, kdy čištění realizovat. Doporučujeme hloubkově čistit koberce a čalounění v těchto intervalech:

  • Méně obývané prostory – minimálně 1x za rok
  • Frekventované prostory – minimálně 2x za rok
  • Dětské pokoje, ložnice, v rodině s alergikem, astmatikem a domácím zvířetem minimálně 2x do roka
Čištění koberců
Kožená sedačka

Čištění sedačky

Pro vyčištění sedačky v domácích podmínkách platí stejné pravidlo jako u koberců. Aplikovat čistící prostředek, nechat působit a následně za pomoci mechanického ručního čištění proplachovat vodou. V případě plošného znečištění nebo skvrn a fleků, které jsou obklopeny znečištěním po celé ploše sedačce, nezbývá nic jiného než použití stroje a sedačku vyčistit celoplošně. Jinak hrozí, že na sedačce bude zářit „čistý flek“.

Jak na kožený nábytek?

Při běžném úklidu otřete povrch vlhkým hadříkem, ideálně jednou týdně. Každých 6 měsíců doporučujeme ošetřit a vyčistit přípravkem určeným na kůži .Nejvíc používané části doporučujeme čistit každé 4 měsíce. Poté aplikovat přípravky pro impregnaci a regeneraci kůže. Pravidelné ošetřování koženého nábytku zabrání vzniku skvrn.

Údržba a čištění ratanového nábytku

Běžný úklid provedete pomocí antistatické prachovky nebo měkkého kartáče. Pokud chcete ratan zbavit nejen prachu, ale i jiných nečistot, vezměte si k tomu měkkou houbičku a čistou vodu. Na odolnější špínu můžete do vody přidat trošku běžného saponátu.  .

Ratanový nábytek